impregnuota mediena

Vakuuminiu (giluminiu) būdu impregnuota mediena. Kas tai?

Slėgiu (vakuumu) apdorota mediena, kurią naudojame pontoninių lieptų ir plaustų gamyboje, yra mediena, kuri patalpinama į slėgio kamerą su skystu konservantu. Sukėlus neigiamą slėgį kameroje, iš medienos pluošto ištraukiamas oras, kuris vėliau užsipildo minėtu impregnantu. Vakuuminis impregnavimas užtikrina, kad parinkta cheminė medžiaga prasiskverbs į visą medžio struktūrą.

Šį procesą galima palyginti su suspaustos kempinės panardinimu į vandenį, atleidus suspaustą kempinę po vandeniu, ji visa prisisunks skysčio, toks pats procesas vyksta ir su mediena, kurią naudojame lieptams, plaustams, kopėtėlėms ir visiems kitiems produktams, kurie naudojami sąlytyje su vandeniu. Pagrindinis medienos impregnavimo tikslas yra apsaugoti ją nuo puvimo procesų, kurių neįmanoma išvengti natūraliai naudojant medį sąlytyje su vandeniu.

Kaip vyksta vakuuminio medienos impregnavimo procesas?

Trumpai susipažinkite kiek užtrunka medienos impregnavimas vakuuminiu būdu:

 1. Užsakoma mediena iš vietinių ir užsienio lentpjūvių.
 2. Patikrinamas medienos drėgnumas. Jei medienos drėgnumas yra per didelis, jos impregnavimas nebus kokybiškas.
 3. Mediena sukraunama ant auto krautuvo, kurio pagalba mediena patalpinama į plieninę, cilindro formos impregnavimo kamerą – vakuuminį slėginį indą.
 4. Pakrovus medieną, cilindras sandariai uždaromas.
 5. Vakuuminis siurblys pašalina orą iš kameros ir medienos – sudaromas vakuumas kameroje, taip pat ir medienoje.
 6. Kamera pripildoma impregnantu.
 7. Sukeliamas teigiamas slėgis, tokių būdų medienos ląstelės prisotinamos impregnantu. Šio proceso trukmė priklauso nuo medienos rūšies ir reikiamos impregnuotos medienos „klasės“.
 8. Išsiurbiamas impregnanto perteklius.
 9. Kameroje vėl sukeliamas neigiamas slėgis, taip pašalinamas skysčio perteklius.
 10. Mediena išimama iš kameros.
 11. Mediena 24-48 valandoms dedama ant džiovyklos, ant kurios galutinai pašalinamas chemikalų perteklius.
 12. Mediena paruošta naudojimui.

Ar būtina lieptui/plaustui naudoti impregnuotą medieną?

Mediena – viena dažniausiai naudojamų natūralių statybinių medžiagų. Jei mediena yra fiziškai apsaugota nuo aplinkos veiksnių, ji tarnaus ir neapdorota chemikalais. Tačiau jei mediena bus naudojama sąlytyje su žeme ar vandeniu, impregnavimas prailgins jos tarnavimo laiką 2-3 kartus. Lieptams ir plaustams labiausiai tinkama naudoti tik impregnuotą medieną.

Liepto medienos priežiūra

Geros kokybės impregnuota mediena, naudojama lieptų gamyboje, nereikalauja daug papildomos priežiūros. Kartais papildomų cheminių priemonių (impregnantų) naudojimas gali net pakenkti. 

Jeigu jūsų pontoninis lieptas plūduriuoja po medžiais, rekomenduojame kartą per mėnesį ji nuplauti vandeniu ir nušluoti minkštu šepečiu. Taip nuvalysite susikaupusius nešvarumus, kurie gali prisidėti prie puvimo proceso, kuris trumpina liepto medienos tarnavimo laiką.

Nenaudokite aukšto slėgio įrenginių liepto plovimui! Vizualiai rezultatas atrodys gerai, tačiau po to mediena pradės „šerpetoti“, bus nemalonu vaikščioti basomis.

Similar Posts