Prieplauka valtims, kateriams ir jachtoms
Didelės pontoninės prieplaukos
Dideliems prieplaukų projektams, tokiems kaip, katerių ir jachtų prieplauka (jachtklubai), patariama pasirinkti konstrukciją iš sunkiųjų, betoninių pontoninių platformų, kurių techninės savybės pasižymi ypač didele keliamąja galia. Ji būna net iki 500kg į 1m2, o ilgis gali siekti net 15 metrų.
Minimo betoninės platformos išsiskiria ilgu tarnavimo laiku, atsparumu vandeniui, bei jo svyravimams. Eksploatacijos metu nereikalauja ypatingos priežiūros, tad ir daug papildomų išlaidų jiems. O taip pat, juose yra specialūs kanalai, skirti elektros laidams ir vandens vamzdžiams tiesti, be kurių jau nebeįsivaizduojame pilnaverčio uosto.
Panaudojus šias pontonines platformas, laivus ir jachtas galima švartuoti tiesiai prie jų, tačiau populiariausia naudoti švartavimo „pirštus“, kurie leidžia uosto talpumą padidinti 2-3 kartus. Tad ir sąlyginė prieplaukos kaina sumažėja atitinkamai, jeigu skaičiuojama pagal švartuojamų laivų kiekį. Norint dar labiau sutaupyti, galima naudoti švartavimosi strypus, jie panašūs į švartavimosi „pirštus“, tik neturi patogaus, saugaus paviršiaus norint ant jų užlipti. Šie strypai labiau tinka mažiesiems laivams, kateriams.
Mažos pontoninės prieplaukos
Mažosioms pontoninėms prieplaukoms dažniausiai yra naudojami mažesni betoniniai pontonai prieplaukoms, kurių keliamoji galia būna iki 250-300 kilogramų į 1 kvadratinį metrą, o ilgis iki 3 metrų.
Šie pontonai yra jungiami karkasu, ant kurio klojama impregnuota medinė liepto paviršiaus (denio) dalis. Dėl estetinio vaizdo, pontonai iš šonų taip pat apkalti medžiu. Pačioje pabaigoje montuojamos likusios, būtinos dalys – elektros energijos ir vandens kolonėlės, šviestuvai, saugumo (avarinės) kopėtėlės, pirmosios pagalbos „postas“, švartavimo klampės, metaliniai praėjimo varteliai ir kiti. Naudojant šio tipo betoninius pontonus galima įrengti įvairius lieptus valtims, kateriams ir jachtoms. Platformos yra jungiamos viena su kita, taip išgaunant pageidaujamą prieplaukos formą.
Dėl vandens lygio kaitos ir bangavimo, šio tipo prieplaukos dažnai nefiksuojamos prie kranto. Jos yra inkaruojamos sunkiasvoriais, dažniausiai betoniniais inkarais, sverenčiais net iki 5-10 tonų. o vertikaliai judrus praėjimo tiltelis prisitaiko prie esamo vandens lygio ir visada atlieka savo funkciją. Kitais atvejais, naudojami liepto poliai, kurie per slankiojančią per juos liepto jungtį, taip pat leidžia jam prisitaikyti prie vandens lygio.
Prieplauka ežere
Įrengti mažą prieplauką ežere yra kur kas lengviau, ypač jei konkrečioje vietoje, dėl telkinio kranto linijos ar kitų veiksnių, nebūna ledonešio ir didelės srovės.
Vidaus vandenyse, ežeruose prieplaukos įrengimui dažniausiai yra naudojami plastikiniai pontonai. Šie pontonai jungiami mediniu ar metaliniu karkasu, kuris taip pat padengiamas impregnuotos medienos lentomis. Plastikiniai pontonai yra atsparūs šalčiui ir ledui, tad jų nereikia ištraukti iš vandens žiemos sezonui.
Pagal keliamosios galios poreikį, iš atitinkamo dydžio ir tūrio plastikinių pontonų formuojamos platformos, kurias sujungus tarpusavyje, gaunama norimos formos prieplauka.
Šioje prieplaukoje taip pat gali būti įrengti anksčiau minėtos dalys – liepto šviestuvai, kopėtėlės, suoliukai ir t.t.